Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Android Cihazınızdan Nasıl Verim Alabilirsiniz?

Kanatayak

Fahri Üye
Fahri Üye

Şimdi bildiğimiz gibi Android'in pek stabil hareketlerini göremiyoruz. Stabil derken yani hatasız pek takılma göstermeyen, kullandığı işlemcinin hakkını sonuna kadar vermek..

Ben S3 kullanıcısıyım. Bildiğimiz gibi, S3'ün işlemci ve diğer parçaları kendinden sonra çıkmış olan iPhone 5'e denk.. Az da olsa iPhone önde ama artık belirli bir süre sonra çıkmış bir aracın önde olması da normal hani..

S3'ten şahsım adına söylüyorum, tam verim alamıyorum. Stabil romlar var net üzerinde ama ben henüz Root atma işlemini istemediğim için - Root, bir nevi Jailbreak- farklı yollar deniyorum.. Mesela NFS Most Wanted oynarken yaşadığım hafif takılmalar benim sinirlerimi bozmaya yetiyor. Çoğu arkadaşım takılmaları fark bile etmiyor ama ben en ufak pixel kaymasında bile ayar oluyorum diyebilirim.
Bu da biraz farkımı kanıtlasın hani.. :p

Gelgelelim neler yapacağız? Denemediğim program kalmadı açıkçası, çözümü yine Android veriyor bize..
Benim, Android yazılımı ile beraber gelen ve gereksiz bulup kullanmadığım birçok program var. Tamam programların toplam ram harcama kapasitesi 100 mb'ı geçmese de 100 mb da bir şeydir. 50 mb da kârdır diyebilirim.

Mesela ChatOn, Yer bulucu, Widgetsler, Yüz tanıma kilitleri gibi saçma sapan onlarca program var S3 Jelly Bean sürümünde.. Ben de bunların güncellemelerini teker teker kaldırıp devredışı bıraktım. Hem iPhone'daki kadar sade bir arayüz elime geçti, hem de cihaz kasılmaktan vazgeçti. Nedir bu programlar birazdan vereceğim resimlerde göreceksiniz.

Nasıl yapacağım derseniz de Ayarlar>Uygulama Yöneticisi>Hepsi seçeneğine gelerek bütün uygulamaları görebilirsiniz.

Fakat dikkat çekiyorum benim kaldırdıklarımdan başka şeyleri kaldırmaya çalışmayın, Android zaten izin vermez ama olur da becerirseniz teli çökertirsiniz.
)

Ekstra seçenek olarak da Geliştirici Seçenekleri'nden arka plan uygulama limitini en fazla iki olarak seçin.

Bu yapacağınız işlemler sizi hem gereksiz yükten hem de gereksiz şarj yemekten kurtaracaktır.
Sağlıcakla kalın.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)