Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Age of Conan - Irklar - Kimmeryalılar - The Cimmerians

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
1,868
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
BURSA
Kimmerya halkının üzerinde bir örtü vardır. Bunun üstlerindeki karanlık havadan ve vahşi fırtınalardan olduğu söylense de gerçekte Kimmeryalılar heran gelebilecek ölümün/kıyametin gölgesi altında yaşarlar. Hiborya çağı son yüzyıllarına girse de, kuzeydeki barbar clan'ları kadar kimse bunu hissedemez. Bu onlardaki bir bilinçaltı hissi ve herhangi gerçek bir duygudan daha ince, bir melankolidir. Her Kimmeryalılnın kemik ve kanında bu vardır. Hepsi bunu hissederler. Her biri, derinlerde, sonun yaklaştığını hissederler.

Age of Conan'da Kimmeryalıları oynayanlar pek çok çeşitlilikde tecrübe edinebileceklerdir. Barbar doğaları, sağlam duruşları ve şartlar kendi aleyhinde de olsa savaşa girme istekleri, anlaşmazlıkları kelimeler yerine kılıç ile çözmek isteyen oyunculara cazip gelecektir. Kimmeryalıların bir dağın köklerinden daha derin olan kültürlerini araştıran oyuncular pek çok sürprizle karşılacaktır. Barbar oldukları kesin, fakat onlarında - etraflarındaki topraklar ve nesilleri için atan - kalpleri var. Kimmeryalı karakteriniz ile ilginç bir hikaye yaratmanız pek zor olmayacaktır.
[FONT=verdana, geneva, lucida, lucida grande, arial, helvetica, sans-serif] [/FONT]

Akilonya Kralı Conan I, Hiborya'nın en tanınmış Kimmeryalısıdır fakat Kimmerya halkı için tipik bir örnek değildir. Halkı hayata katlanırken o hayata değer verir, akrabaları vatanlarının dağlarla çevrili sınırları içinde kalmayı yeğlerken o dünyadaki harikaları görmek isteğiyle yanıp tutuşur. Kimmerya'da hayat zordur ve bunun en belirgin kanıtı asık yüzlü Kimmeryalıların kendisidir.

Kimmeryalılar barbar insanlardır, kasvetli ve sert topraklarda oluşan bir kültüre sahiptirler ve yabancılar onların hiç gülüp gülmediklerini, kasvetli ağıtlardan başka şarkı söyleyip söylemediklerini merak ederler. Kimmerya dışındaki dünyaya, bu soğuk ve kayalık bölgenin barbarları, kabilelerin iç savaşları ile sefalete mahkum görünmektedir. Kimmeryalılar boğazlarına kadar düşman bir bölgede yaşarlar. Bu onlara diğer ulusların acımasına yol açabilir fakat hiçbir eğitimin veremeyeceği gücü verir.

Kimmeryalılar tanrıları olarak Crom'u bilselerde, Akilonyalıların Mitra'ya duyduğu saygı ve Stigyalıların Set korkusu gibi, ona tapmazlar. Crom dağ tahtından izler fakat ölümlülerin hayatları umurunda değildir. Kimmeryalılar Crom'un onlara doğduklarında - hayatın zorluklarını yenmede yardımcı olacak - güç verdiğine inanırlar. Sonrasında olması gerektiği gibi, kendi başlarınadırlar.

Barbarların yazma ve kitaptan-öğrenme özellikleri çok azdır, bunun yerine bilgileri sözel olarak ateş yanı hikayelerinde veya fısıldanan efsanelerle aktarırlar. Onlar için yakın dövüşte düşmanlarından daha becerikli olmak, fiziksel güç önemlidir. Kahin ve şamanları olsa da doğaüstü olaylara ilgileri yoktur. Hayatta güçleri, becerileri ve zekalarıyla bir yere gelmeyi, ve diğer uluslardaki insanların ruhlarını karartan gizemlere asla güvenmemeyi tercih ederler.

Kimmeryalıların hayat yollarında silah, kan ve çok çalışma olması sizi şaşırtmayacaktır. Oyuncu olarak 4 temel sınıftan 3 ünü seçebileceksiniz, Rogue, Asker (soldier) ve Rahip (priest). Büyücülerin (Mage) yolu Kimmeryalılara kapalıdır. Diğer dünyalara ilgisi olanlar hayatlarını rahip olmaya adayacak ve daha sonra Bear Shaman (Ayı Şamanı) rütbesine yükseleceklerdir. Rogue olanlar Ranger ve Barbar gibi sınıfları oynayabilirken Askerler (soldier) Gardiyan olabileceklerdir.
Fatihler, veya Karanlık Templar, seçiminiz ne olursa olsun Kimmeryalıyı oynamak zorlu olacaktır.

Kimmeryalıların oynayabileceği sınıflar:
* Asker (Soldier): Fatih (Conquerer), Dark Templar, Gardiyan (Guardian)
* Rahip (Priest): Ayı Şamanı (Bear Shaman)
* Rogue: Barbar, Ranger
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst