Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Age of Conan - Irklar - Akilonyalılar - The Aquilonians

İntifada

Uzman Üye
Uzman Üye
Bursaspor
Katılım
5 Ocak 2014
Mesajlar
1,868
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Konum
BURSA
Akilonyalılar birleşme cephesi arkasında bölünmüş ve hakimiyet gösterileri arkasında tehdit edilen bir halktır. Batının çiçeği olarak adlandırılan krallıkları Hiborya nın eşsiz mücevheridir. Görkemli şehirlerin, varlıklıların, aydınlanmış kültürün ve hiçbir dinin baskısının olmamasını söyleyen, kral-onaylı din özgürlüğünün olduğu bir yerdir. Krallığının övünülecek zaferlerine ve popüler hükümdarı kral 1. Konan'ın yaptıklarına rağmen kültürlerin çatıştığı ve huzursuzluğun ve kaosun halkı hep tehdit ettiği bir yer olmuştur.

AoC'da Akilonyalıları oynamak oyun tecrübesi açısından çeşitlilik sunacaktır. Çok farklı seviyelerdeki Stigyalı ve Kimmeryalıların arasında olan Akilonya karakterleri ile oynamak isteyenler diğer ırklardaki basmakalıp özelliklerden farklı bir karakter oynama şansına sahip olacaktır. Akilonyalılar yüksek kültürlü toplumları ve binalara/yapılara gösterdikleri ehemmiyet ile Romalılara benzetilebilirler. Savaş becerisi olan Kimmeryalı veya kurnaz Stigyalıyı rol-yapma oyununda oynamak kolay olabilir, ama aynısını bir Akilonyalı ile yapmak karakterinizi şekillendirmede çok çarpıcı ve yeni yollar açabilir.

Akilonyalılar artık sınırlarının güvenli ve de mühürlü olmadığınının farkındalar. Diğer uluslarla olan çatışmalar, her yıl Akilonyalı ve Nemedyalılar arasında artan yağmalamalar Akilonya'nın tarihininde derin yaralar bırakır. Fethedilen çok sayıda ülkenin milletlerinden oluşan krallıkları ile Akilonyalılar kendi topraklarında da huzursuzluklar yaşanacağını bilmektedirler. Geçmişte tahta hak iddia edenler başkent Tarantia'ya yürümüş ve halkı ayaklandırarak sivil savaş çıkarmışlardır. Ulus görünüşte huzurlu olsa da, tüm Akilonyalılar egemenlik konuları ve taht ile ilgili konularda kan akacağını bekler hale gelmiştir.
[FONT=verdana, geneva, lucida, lucida grande, arial, helvetica, sans-serif] [/FONT]
Tüm bu dertler arasında, dünyanın en büyük krallığı diğer tüm uluslardan daha kültürlü ve eğitimli olmuştur. Bilim adamları askerler kadar saygı görmekte ve kölelik diğer uluslardaki ağır cezalar kadar kötü değildir. Akilonyalılar için hayat kalitesi önemlidir.

Akilonyalı dövüşçüler disiplinli ve serttir, savaşçıdan çok askerdirler. İnsanlar yakın dövüş yeteneklerine değer vermekte ve özellikle nefret edilen Pict ler başta olmak üzere ulusun düşmanlarına karşı duranlara hayranlık duymaktadır. Ayrıca Akilonyalılar özgür düşünce ve bağımsızlığa da değer vermekte, bu sebeple kendi başlarına hayatlarını sürdürebilenlere saygı duyulur. Büyüden uzak durulur fakat gerçek tanrının ışığında kendi büyülerini yapan Mitran rahipleri büyük saygı görürler.

Sertlikleri disiplinleri ile birleştirildiğinde Akilonyalılar büyük askerler olurlar ve Gardiyan, Dark Templar veya Fatih'in yolunda ilerleyebilirler. Akilonyalılar büyücü olamasalarda çoğu daha sonra Mitra rahipleri olabilmek için rahip yolunu seçerler. Akilonyalılar Kiralık Katil (Assassin), Barbar veya Ranger rollerine ilerleyebilen iyi birer Rogue da olabilirler. Kısaca, Akilonyalılar Hiborya'daki maceranızda size pek çok seçenek sunacaklardır.

Akilonyalının oynayabileceği sınıflar:
* Asker: Fatih (Conquerer), Dark Templar, Gardiyan
* Rahip: Mitra Rahibi (Priest of Mitra)
* Rogue: Kiralık Katil (Assassin), Barbar, Ranger
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Üst