Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Adım adım kayıp Windows şifresini kurtarma!

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.twitter.com

Eğer bir gün Windows parolanızı unutursanız, bu araçlar sayesinde onu kurtarabilirsiniz!

Konu İçeriği :

Ophcrack ile Windows parolasını kırmak
Ophcrack Live CD'sini kullanma
Çok çekirdekten faydalanma, ek tablolar
Offline NT Password and Registry Editor
Windows parola sıfırlama diski oluşturma

Birçoğumuzun parolalarla çok da iyi olmayan bir ilişkisi bulunuyor. Kırılmasını zorlaştırmak için seçtiğimiz zor parolaları unuttuğumuzda ise başımız ağrıyabiliyor. Windows'da parolanızı unutmanıza karşı bir kurtarma diski oluşturmanız mümkün. Ancak bu diski oluşturmadıysanız ve parolanızı unuttuysanız ne olacak?

Bu durumda size yardımcı olabilecek birkaç araç var. Bu makalemizde kurtarma diskinizin olmaması durumunda parolanızı kurtarmanıza yönelik bir araçtan bahsedecek, daha ciddi durumlar için parolanızı sıfırlamanıza yardımcı olacak bir aracı sizlere tanıtacağız. Son olarak ise parolanızı unuttuğunuzda tekrar zor durumda kalmamanız için Windows'da bir parola sıfırlama diskini nasıl oluşturacağınızı anlatacağız.

Ophcrack ile Windows parolasını kırmak

Bu araçlardan en iyisi, Ophcrack. Araç ile Windows'ta Security Accounts Manager (SAM) dosyalarını okuyarak LAN Manager'daki (LM) veya NT LAN Manager'daki (NTLM) kullanıcı hesabı parolalarına erişebilmeniz mümkün. Araç, parolaları çözmek için önceden hesaplanmış gökkuşağı tablolarını kullanıyor.

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz.

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)