Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Şikayetçi olduğunuz firmaları nasıl şikayet ederiz.

kralbilisim

Üye
Hosting Yetkilisi
Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese iyi forumlar.
Forumda onlarca hatta yüzlerce mağdur olan arkadaşlarımızı gördüm ve bu mağduriyetlerini gidermeleri için gereken 1-2 yolu sizlere anlatmak istedim.

YOL 1 :

Elinize pilot mavi kalem ve çizgisiz a4 kağıdı alın ve aşağıda yazanları uygulayın;

ŞEHİR İSMİ CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

MÜŞTEKİ
: İsminiz ve adresinizi bu kısma yazacaksınız.

SANIK : Sizi dolandıran kişinin adı soyadı , firma adı , firma telefon numarası ve bildiğiniz tüm bilgilerini buraya yazın

SUÇ : Dolandırıcılık

İZAHI : (Örnek) Yukarda beyan etmiş bulunduğum şahıs veya şahıslar topluluğundan oluşan bilişim firması tarafından dolandırıldım.Bana vermiş oldukları banka hesaplarına alacağım gameserver sunucusunun aylık ücreti olan xxx TL yi yatırmama rağmen sunucum bana teslim edilmedi.

TALEP : Yukarıda arz edilen nedenlerle sanık xxxxx adlı firma ve yetkililerinin hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılması için kamu davası açılmasına karar verilmesini saygı ile arz ve talep ederim . Tarihi yazın

Müşteki(yani sizin)

Ad Soyad :
Telefon
:

Yazma işlemini bitirdikten sonra kağıdı önce şeffaf bir dosya poşetinin içine daha sonrada yarım kapaklı dosya içine veya mavi kapak dosya içine yerleştirip savcılığın yolunu tutun.

Not:Eğerki bu dosya ile yakınınızdaki emniyete başvurursanız sıraya girersiniz , çünkü emniyetde sizin verdiğiniz dosyayı birkaç gün veya birkaç hafta içinde savcılığa gönderiyor.O yüzden direk adliyedeki savcılığa götürürseniz beklemek zorunda kalmazsınız.

YOL 2:

Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü ile iletişime geçin.

Web :

Linkleri sadece kayıtlı üyeler görebilir. Linkleri görebilmek için Üye Girişi yapın veya ücretsiz olarak Kayıt Olun

Tel: 636 2973

Faks: 636 29 83

E-Posta: ihbar.bilisim@iem.gov.tr

Not : Şikayetinizi sitedeki iletişim bölümünden yaparsanız bir sonuca varamazsınız.Telefon ile ulaşıp öncelikle bilgi alın ve daha sonra size tarif edecekleri şekilde şikayetinizi edersiniz.

SONUÇ :

Sonuç itibariyle ;
Eğer haklı iseniz Şikayet ettiğiniz Hosting , Bilişim Şirketi veya İnternet Hizmeti veren ve sizi dolandırmış olarak kabul ettiğiniz şahıslardan paranızı iade alıyorsunuz , şikayet ettiğiniz şahıslar işin savcının görüşüne göre hapis cezası ile yargılanabiliyor ve işin ciddiyetine göre savcının kanaati üzerine şikayet ettiğiniz hostingler kapatılabiliniyor.
Eğer bu davanın yanında birde tazminat davası içinde savcılığa başvurursanız ; hostinge kaptırmış oldugunuz paranın onlarca hatta yüzlerce katını tazminat olarak geri alabilirsiniz.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)