Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

Ülker

Kanatayak

Fahri Üye
Fahri Üye
Ülker, Ülker Bisküvi Sanayi A.Ş adıyla Sabri Ülker ve Asım Ülker tarafından 22 Şubat 1944'te kurulmuş gıda üreticisi şirket. Ülker ürünlerini 110 ülkeye ihraç etmektedir.Gıda sektörü üretim alanında çok sayıda ürünleri bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasındaki 108. sırada yer almıştır.

Hakkında

Türkiye’de çikolata üretimini fabrikasyon olarak yapan ilk gıda işleme kuruluşu olan Ülker Çikolata, ayrıca dolgulu çikolatayı da üreten ilk Türk şirkettir. Türkiye'de üretim ve satışı mevcut gıda işleme markaları içerisinde ilk Türk Standardları Enstitüsü standardı ve ISO 9002 belgesini alan şirketin çikolata kolu; çokokrem ve kakaolu mamul üretimini ve kakao çekirdeği ile toz kakao da üretmektedir. Üretim faaliyetlerini sahip olduğu ISO 9001 ve 2000 kalite yönetim sistemleri sürdürmektedir.
Çevre

Ülker şirket anlayışına paralel çevre çalışmalarının temelinde, küresel ısınmanın en büyük nedeni olan “sera gazı” salınımını azaltma stratejisi yer almaktadır. Şirket bünyesindeki üretim tesislerinde kullanılan yakma sistemleri yakıt kaybını önlemek ve verimliliğini artırmak için bünyesinde hak olarak bulundurduğu TSE belgeleme standartları çevresince üretim sahası içerisinde bulunan fabrikalar düzenli bakıma tabii tutulmaktadır.

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)