Hızlı Konu Açma

Hızlı Konu Açmak için tıklayınız.

Son Mesajlar

Konulardaki Son Mesajlar

Reklam

Forumda Reklam Vermek İçin Bize Ulaşın

İbrahim Turhan

Tusunami

Fahri Üye
Fahri Üye
Galatasaray
Web sitesi
www.twitter.com
Dr. Mustafa İbrahim Turhan, 1968 yılında İzmir de doğdu. Orta öğrenimini Galatasaray Lisesi nde 1987 yılında birincilikle tamamladı ve aynı yıl Boğaziçi Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümünü birincilikle kazandı. Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Uluslararası Bankacılık yüksek lisansını Kamu Kesimi Açıklarının Makroekonomik Sonuçları ve Türkiye de Bankacılık Kesimi Üzerinde Etkileri konulu tez ile, Bankacılık doktorasını da Finansal Krizler ve Reel Sektör Üzerindeki Etkileri: Türkiye Örneği konulu tez ile tamamlayan Turhan, bu dönemde aynı kurumda öğretim elemanı olarak görev yaptı. Marmara Üniversitesi Rektörlüğü Araştırma Fonu tarafından desteklenen sosyal bilimler mega projesi çerçevesinde resmi olarak davet edildiği Cenevre Üniversitesi Institut Européen (IEUG) ve Loughborough Üniversitesi Banking Centre bünyesinde araştırmacı olarak bulundu. 2001 yılında Yardımcı Doçent unvanıyla Yeditepe Üniversitesi nde öğretim üyeliğine başlayan Turhan, bu kurumda Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ile Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümü başkanlığı yaptı. Yine aynı üniversitede Meslek Yüksekokulu ve Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Birçok süreli yayında finansal ekonomi ve ekonomi politik alanında yayınları bulunan ve kitap editörlüğü de yapan Turhan, bankacılık, finans ve finans teknolojileri alanında faaliyet gösteren süreli yayınlarda yazı işleri müdürü ve yayın yönetmeni olarak çalıştı. Turhan 2004e kadar Beykent Üniversitesi İİBF nde yarı zamanlı öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1 Nisan 2004 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Banka Meclisi üyeliğine, 7 Haziran 2006 tarihinde Para Politikası Kurulu üyeliğine seçilen Dr. M. İbrahim Turhan, halen bu görevinin yanı sıra üniversitelerde yarı zamanlı öğretim üyesi statüsüyle yüksek lisans ve doktora dersleri vermektedir. Dr. M. İbrahim Turhan, London School of Economics European Institute bünyesinde kurulan Contemporary Turkish Studies kürsüsünde TCMB adına danışma kurulu üyeliğini de sürdürmektedir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

ReveLasN

<marquee><span style="color:rgb(255, 0, 0);"><b>Th
Fahri Üye
Galatasaray
Biyografi için teşekkürler.

Feedback

<marquee><b><span color="#2F4F4F">Kamasutra pişik
Fahri Üye
Fenerbahçe
Teşekkürler

ccaptan

<marquee direction="right">Sus ve İzle</marquee>
Fahri Üye
Fenerbahçe
Teşekkürler

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)